łaaadujemy

Rękawiczki fotograficzne?

Temperatura zaczyna znowu spadać, niedługo zejdzie poniżej zera, śnieg w niektórych miejscach spadł. Wniosek, zima nadchodzi. Przyjście tej pory roku powoduje wśród jednych nieskończoną euforię z powodu możliwości jazdy na nartach czy sankach. Druga grupa zamyka się w domu i przykrywa dodatkowymi kocami. Trzecia grupa – do której sam należę – bierze swoje aparaty i rusza w poszukiwaniu dobrych zdjęć.

Często fotograf krąży po ulicach, parkach czy lasach i niestety, żeby zrobić zdjęcie trzeba zdjąć rękawiczki – bo w za grubych niczego solidnie nie chwycimy i nie naciśniemy – wyciągnąć aparat. Czasami będzie już po kadrze czasami nie uda nam się nastawić parametrów. Różne rzeczy mogą dziać się w trakcie robienia zdjęć.

Robiłem zdjęcia w Poznaniu w trakcie protestów przeciw ustawie ACTA, niestety bez rękawiczek. Po 20 minutach żałowałem, że z domu wybiegłem w pośpiechu i nie zabrałem żadnych ze sobą. Po pewnym czasie myślałem,że mi palce odpadną i wiele bym wtedy oddał za łamliwy ogrzewacz do rąk i rękawiczki.

Od tego czasu szukałem odpowiednich rękawiczek. Przed zimą 2015/2016 przeszukałem internet. Niestety na forach głównie widziałem pitolenie na temat łączenia cienkich i grubych rękawiczek – bez żadnych konkretów. W końcu marcu 2016 znalazłem PHO-TOGi i rękawiczki jeszcze dwóch innych firm:

Propozycje

Rękawiczki firmy POW: “PHO-TOG” – bardzo sugestywna nazwa 😉 Niestety coraz trudniej je dostać. Na stronie POW Gloves [LINK] możecie je znaleźć w głównej ofercie, ale nie podają już szczegółów. Modele z różnych sezonów dostępne są jeszcze w kilku internetowych sklepach narciarskich.

pow_photog_g_black_2015_1024x1024

Rękawiczki firmy Vallerret – dostępne od marca 2016 [LINK] Obecnie dostępne są dwa modele – trójpalczasty i ‘normalny’. Na zimę 2017/2018 zamawiam  “Markhof Pro Model”. Zobaczymy jaka zima będzie tej zimy 😉

©Vallerret Photography Gloves 2015 rękawiczki dla fotografa

©Vallerret Photography Gloves 2015

Rękawiczki fototgraficzne firmy Matin [LINK]

rękawiczki fotograficzna matin

Mały update, były jeszcze rękawiczki od LowePro, już niedostępne – na szczęście ;).

Wyniki

Zima 2015/2016
Zdecydowałem się na model PHO TOG ze względu na jego dostępność w sklepie allegro jednej firmy. Po kilku miesiącach noszenia mogę stwierdzić, że są to dobrze wykonane rękawiczki, ale na wiosnę/jesien oraz lekką zimę. Na co zresztą wskazują oznaczenia w sklepie firmowym firmy POW  (link do wskaźnika temperatur http://www.powgloves.com/pages/warmth ) Jeśli w torbie będziemy mieć mały ogrzewacz chemiczny, mogą być użyteczniejsze.

W planie mam zakupić rękawiczki firmy Vallerret – na kickstarterze prezentowali je jako idealne na prawdziwą zimę. Panowie są z Norwegii, myślę że wiedzą co robią 😉 Jak je zdobędę i przetestuję zaktualizuje tekst.

 

Aktualizacja 8.11.2017

Ponownie poprawiłem adres do rękawiczek firmy POW.